BlogProfil Firmy w GoogleJak przydzielić dostęp nowemu użytkownikowi do Profilu Firmy w Google? Poradnik 2024.

Jak przydzielić dostęp nowemu użytkownikowi do Profilu Firmy w Google? Poradnik 2024.

Przydzielanie dostępu nowemu użytkownikowi do Profilu Firmy w Google.

W tym krótkim poradniku pokażę krok po kroku jak udostępnić Profil Firmy w Google nowemu użytkownikowi. Może to być szczególne przydatne, jeżeli chcesz zlecić zarządzanie profilem pracownikowi bądź agencji marketingowej. W ten sposób konto główne Google, na którym zakładany był profil firmy będzie posiadało status właściciela wizytówki, zaś nowy adres email możesz przydzielić jako menedżer konta, który będzie mógł tylko zarządzać wizytówką.

Poradnik przydzielania dostępu do Profilu Firmy w Google 

Logowanie

1. Wejdź na stronę https://www.google.com

2. W prawym górnym rogu kliknij niebieski przycisk z białym napisem ,,Zaloguj się”. 

3. Wpisz adres email oraz hasło do konta Google, na którym została założona wizytówka. Zatwierdź całość niebieskim przyciskiem ,,Dalej”.

Inna ścieżka logowania

Jeżeli jesteś już zalogowany na koncie Google, a chcesz zmienić na inne konto, na którym jest założona wizytówka, postępuj w następujący sposób:

1. Wejdź na stronę https://www.google.com

2. W prawym górnym rogu kliknij na profil Google (widok ikonki może się różnić w zależności, czy ustawiłeś wcześniej zdjęcie profilowe).

3. Po kliknięciu otworzy się rozwijana lista. Wybierz z niej ,,Dodaj konto”.

4. Wpisz adres email oraz hasło do konta Google, na którym została założona wizytówka. Zatwierdź całość niebieskim przyciskiem ,,Dalej”.

Przydzielanie dostępu do konta Google

Po zalogowaniu na konto, na którym została założona wizytówka, zostaniesz przeniesiony do głównego widoku wyszukiwarki Google. Tam podstępuj w następujący sposób:

1. W prawym górnym rogu kliknij w ikonę 9 kropek.

2. Po kliknięciu otworzy się rozwijany panel z wszystkimi usługami Google. 

3. Kliknij w ikonę niebieskiego domku o nazwie ,,Menedżer Profilu Firmy”. Ikona powinna znajdować się na pierwszych pozycjach rozwijanego panelu. Jeżeli jej nie ma, scrolluj w dół aż ją znajdziesz.

4. Zostaniesz przeniesiony do widoku menedżera profilu firmy.

5. Kliknij ikonkę 3 pionowych kresek, aby dostać się do ustawień.

6. W liście rozwijanej kliknij ,,Ustawienia profilu firmy”.

7. Następnie wybierz ,,Użytkownicy i dostęp”.

8. Kliknij niebieski przycisk ,,Dodaj”.

9. Wpisz adres email, któremu chcesz przydzielić dostęp do wizytówki Google oraz wybierz rolę, jaką chcesz przydzielić osobie zarządzającej profilem – masz do wyboru ,,Właściciel” oraz ,,Menedżer”.

Zalecaną formą przydzielanej roli jest ,,Menedżer”. Może on wprowadzać zmiany w informacjach profilu firmy, dodawać posty, ale nie ma możliwości przenoszenia uprawnień właściciela.

10. Kliknij niebieski przycisk ,,Zaproś”.

Podsumowanie

Jak widać proces przydzielania dostępu nowemu użytkownikowi do Profilu Firmy w Google jest stosunkowo prosty i intuicyjny. Postępuj krok po kroku według powyższego poradnika, a z pewnością sobie poradzisz.

Jak podoba Ci się artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Udostępnij, jeżeli artykuł Ci się spodobał.

Jestem założycielem Hypebit Agency - szybko rozwijającej się agencji marketingowej. Na tym blogu dzielę się swoimi doświadczeniami, wskazówkami dotyczącymi marketingu oraz ciekawostkami z obszaru WordPressa. Zapraszam do wspólnej podróży przez świat cyfrowego biznesu!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *